Skauti na síti

Skautský život, to nejsou jenom sítě z mohutných lan určené prolézání nebo pavoučí sítě romanticky ozdobené ranní rosou. Od podzimu můžete navštívit litomyšlské skauty také na světové síti nul a jedniček – na Internetu. První pokusy o důstojné a funkční stránky se objevily už před několika lety, oddíly Tři Slunce a Devítky mají s výhodami elektronické komunikace více než rok zkušeností. S těmito zkušenostmi, hromadou požadavků a otázek jsme oslovili naše skautské přátele v poličské firmě Regrafika. Od listopadu se pak postupně rozběhly stránky střediska i jeho jednotlivých oddílů. Všechny weby spojuje jednotné grafické vyznění, náplň si míchá každý oddíl podle své chuti. Nakoukněte na adresu www.litomysl.skauting.cz, najdete tu informace pro rodiče skautských dětí a odpovědi na otázky pro nové zájemce, staří známí zde zase budou hledat termíny oblíbených akcí pro veřejnost nebo volné termíny základny na Posekanci. Jedním klikem se pak můžete přenést na stránky vašeho oblíbeného oddílu a zjistit si třeba v kolik hodin přijede vaše skautka z příští výpravy nebo kam pojede vaše vlče na tábor. Weby se utěšeně plní, skauti našli vedle kluboven nové místo k setkávání, zveme i vás - přijďte nás navštívit na síť.
         Jana Dvořáková

Lilie, leden 2008