Skautské středisko Litomyšl

AKTUALITY

07.12.2018

Farní a skautský ples

02.12.2018

Děkujeme Pardubickému kraji!

20.11.2018

Lánská hučka

12.09.2018

Lánská hučka

02.09.2018

Zahájení skautského roku

26.08.2018

A je po táborech

01.04.2018

Úklid černé hory v Litomyšli

16.01.2018

Farní a skautský benefiční ples

10.12.2017

Betlémské světlo

17.09.2017

Lánská hučka

Skautky v Anglii

Jak se litomyšlské skautky vydaly na olympiádu do Anglie

Olympiáda se letos totiž nekonala jen v čínském Pekingu, ale také na mezinárodním táboře skautek v anglickém Northaptonshire.
  Táborák se skautkami z Kanady, Spojených států, Anglie, Skotska a Ruska…bungee trampolína, horolezecká stěna a lukostřelba…octové chipsy, zázvorové sušenky a mentolové nanuky…horské dráhy a plachtění na jezeře…pozvání vévodou Richardem z Buccleuch na limonádu a prohlídku jeho zámku…barbecue a zahradní hry…prohlídka Londýna…street dance a karaoke show…pastviny plné oveček…a hlavně usměvaví a ochotní lidé široko daleko. To je jen malá ukázka toho, co všechno jsme tam prožily.
Po dvaceti osmi hodinové cestě nás čtrnáct statečných přijíždí v sobotu 2. srpna do tábora v malebné anglické vesničce Weekley. Hned nás srdečně vítá hlavní organizátorka Kathy Hobbs, dostáváme táborová trička s šátkem, který nás svou barvou zařazuje do subkempu-kontinentu Austrálie, a identifikační průkazku s naším jménem a fotkou.
Po ubytování ve stanech nás do olympijské nálady vtahuje úvodní ceremoniál s čínskými draky a vztyčením státních vlajek. V průběhu celého týdne máme možnost nejenom závodit ve vybraných netradičních olympijských disciplínách, umělecky se realizovat ve workshopech, jet do zábavního parku, jakožto reprezentantky České republiky zatančit polku a mazurku v krojích, a samozřejmě navazovat kamarádství se skautkami z jiných konců světa a poznávat jejich styl skautování a jejich kulturu vůbec.
Mohlo by se zdát, že jsme snad po slavnostním zakončení olympiády i tábora jely zpět domů. Ale to my ne. Druhý týden zájezdu nás totiž anglické kamarádky ubytovávají v jejich skautské základně MacQueen House a pořádají pro nás výlety za zábavou i za poznáním.
Co říci na závěr…jsme rády, že jsme skautky, protože…we really enjoyed it!!!
 
       
Za 9. a 3. dívčí oddíl Řimbaby ;-)

Lilie, září 2008

 
Posekanec
Oddíl dobré naděje
Ostříži
Devítky
Tři slunce
 
Redakční systém MaRS 2.0 ▪ regrafika © 2007 ▪ http://www.regrafika.cz