Skautky v Anglii

Jak se litomyšlské skautky vydaly na olympiádu do Anglie

Olympiáda se letos totiž nekonala jen v čínském Pekingu, ale také na mezinárodním táboře skautek v anglickém Northaptonshire.
  Táborák se skautkami z Kanady, Spojených států, Anglie, Skotska a Ruska…bungee trampolína, horolezecká stěna a lukostřelba…octové chipsy, zázvorové sušenky a mentolové nanuky…horské dráhy a plachtění na jezeře…pozvání vévodou Richardem z Buccleuch na limonádu a prohlídku jeho zámku…barbecue a zahradní hry…prohlídka Londýna…street dance a karaoke show…pastviny plné oveček…a hlavně usměvaví a ochotní lidé široko daleko. To je jen malá ukázka toho, co všechno jsme tam prožily.
Po dvaceti osmi hodinové cestě nás čtrnáct statečných přijíždí v sobotu 2. srpna do tábora v malebné anglické vesničce Weekley. Hned nás srdečně vítá hlavní organizátorka Kathy Hobbs, dostáváme táborová trička s šátkem, který nás svou barvou zařazuje do subkempu-kontinentu Austrálie, a identifikační průkazku s naším jménem a fotkou.
Po ubytování ve stanech nás do olympijské nálady vtahuje úvodní ceremoniál s čínskými draky a vztyčením státních vlajek. V průběhu celého týdne máme možnost nejenom závodit ve vybraných netradičních olympijských disciplínách, umělecky se realizovat ve workshopech, jet do zábavního parku, jakožto reprezentantky České republiky zatančit polku a mazurku v krojích, a samozřejmě navazovat kamarádství se skautkami z jiných konců světa a poznávat jejich styl skautování a jejich kulturu vůbec.
Mohlo by se zdát, že jsme snad po slavnostním zakončení olympiády i tábora jely zpět domů. Ale to my ne. Druhý týden zájezdu nás totiž anglické kamarádky ubytovávají v jejich skautské základně MacQueen House a pořádají pro nás výlety za zábavou i za poznáním.
Co říci na závěr…jsme rády, že jsme skautky, protože…we really enjoyed it!!!

Za 9. a 3. dívčí oddíl Řimbaby ;-)

Lilie, září 2008