č.5 srpen 2014

Vážení a milí přátelé skautského střediska Litomyšl,

zážitky z letních táborů a jiných dobrodružství se sotva stihly usadit a už klepe na dveře klubovny nový skautský rok. Děkujeme všem rodičům za to, že nám s důvěrou svěřují své děti a zveme vás do nového kola schůzek, výprav, kurzů a dalších akcí.

Především ovšem zveme všechny děti do NOVÉ KLUBOVNY! Po letech opouštíme místnosti v Ropkově ulici u náměstí a v těchto dnech se pilně připravujeme na zahájení nového skautského roku v nových prostorech v objektu Naděje (adresa Matěje Kuděje 14, odkaz na mapu ). Těšíme se, že budeme mít víc místa pro schůzky všech družin i celých oddílů, zahradu s ohništěm, kuchyň na pečení vánočního cukroví, sprchu s teplou vodou, hřiště za oknem, zkrátka malý skautský ráj. Bude nás to stát víc peněz za provoz, víc zodpovědnosti za úklid a údržbu, delší cestu do středu města. Nicméně věříme, že to stojí za to a děkujeme Naději, že nás do svých prostor pozvala.

Všechny oddíly zahájí svoji činnost v nových prostorách už začátkem září. Prosíme, dejte dětem už na první schůzku podepsané přezůvky, které si budou moci v klubovně nechat. Nové členy přijímají průběžně všechny oddíly, úplně novou družinu světlušek letos plánují nabrat Trojky (úvodní schůzka je v pátek 5.9. v 16 h v Naději).

UKONČENÉ STŘEDISKOVÉ AKCE JARA A LÉTA:

VALNÝ SNĚM JUNÁKA (27.-30.3.) prosvištěl Litomyšlí s velkým úspěchem. Pořadatelský tým z našeho střediska s podporou kamarádů z Dolního Újezda i širokého okolí sklidil velkou chválu. Děkujeme všem dobrovolníkům za práci, děkujeme všem rodičům za pochopení i za spoustu bábovek (sešlo se jich více než 35), děkujeme všem obyvatelům města za trpělivost.

ÚKLID ČERNÉ HORY (4.4.) letos Městské lesy nakonec odvolaly. Naštěstí Velikonoce se odvolat nedají, PLETENÍ POMLÁZEK ( 13.4.) tak proběhlo ke vší spokojenosti. KVĚTINOVÝ DEN (14.5.) vynesl na konto Ligy proti rakovině 11 528 Kč. Díky vám všem, kteří jste si od skautů některou z 520 kytiček koupili.

ZÁVOD VLČAT A SVĚTLUŠEK přinesl družinám našich nejmenších členů hromadu zážitků a také radost ze skvělých umístění. V okresním kole obsadily světlušky 1.,2, a 4. místo, vlčata brala rovnou zlato. Do krajského kola tak postoupilo po jedné družině od Trojek, Devítek i Ostřížů a i v Přeloluči v červnovém horku padala úžasná umístění. Družina Sýkorek (Trojky) přivezla medaili bramborovou, Devítkovským Čtyřlístkům  uniklo první místo o jediný půlbod! Ostříži pak vybojovali místo sedmé.

O letních prázdninách jsme pro děti připravili celkem ČTYŘI LETNÍ TÁBORY. Trojky se plavily o mořích na Posekanci. Na svých plavbách se potkávali s námořníky Tří sluncí, kteří našli svůj přístav na Pánově kopci u Proseče. Ostříži tábořili na Vysočině v Kundraticích. Devítky objevovaly oblast Ostaše v CHKO Broumovsko. Navíc se naši starší členové zúčastnili řady vzdělávacích akcí a kurzů, středoevropského Jamboree i kratších letních putování.

POZVÁNKY NA PODZIMNÍ AKCE PRO VEŘEJNOST:

LÁNSKÁ HUČKA (26.-27.9.) zve všechny sportovce na další ročník tradičního 24 hodinového štafetového běhu; opět se také připojíme ke sbírce Postavme školu v Africe, chystá se řada překvapení a doprovodných aktivit;  startujeme v pátek v 16 hodin; podrobné informace budou co nevidět na střediskovém webu www.litomysl.skauting.cz

5. SKAUTSKÝ PLES (21.11.) roztančí Lidový dům; srdečně zveme všechny příznivce našeho střediska, rodiče skautských dětí, někdejší členy oddílů, zvědavce i tanečníky, kteří nedočkavě vyhlížejí zahájení plesové sezóny; o možnostech rezervace vstupenek vás budeme včas informovat

BETLÉMSKÉ SVĚTLO přivezeme, rozdáme, posvítíme!

AKTUÁLNÍ PROSBY A VÝZVY:

VYBAVENÍ DO NOVÉ KLUBOVNY – Než začneme utrácet střediskové peníze za nábytek i další vybavení našich krásných nových prostor v Naději, ptáme se vás, jestli se vám náhodou někde ve sklepě bezúčelně nepovaluje něco z následujícího seznamu: NÁDOBÍ (hrnečky, talíře, misky, lžíce, skleničky, větší hrnce s poklicí, pečicí plechy, vařečky apod.), SPOTŘEBIČE (vysavač, varná konvice, popř. mikrovlnka, menší lednice), NÁBYTEK (věšáky, skříně, police, regály, botník, popř. židle, stoly, lavice, gauč). U větších věcí zařídíme i odvoz, ozvěte se třeba odpovědí na tento mail. Srdečně děkujeme všem dárcům!

VYUŽIJTE KLUBOVNU I PRO VÁS a pomozte nám unést náklady na provoz prostor. Hledáte místo, kde budete učit děti angličtinu, cvičit paměť seniorů, ubytujete skupinu dětí, nebo oslavíte narozeniny vašich malých capartů? Ozvěte se, klubovna určitě nebude využitá 24h denně a 7 dní v týdnu.

DŘEVO NA TOPENÍ NA POSEKANEC I DO KLUBOVNY před zimou opakujeme tradiční otázku – Nevíte o zdroji levného topivového dřeva? Nově budeme přitápět v krbových kamnech také v klubovně.

ZA KAŽDÝ KILOMETR PÁR KORUN NA AFRIKU hledáme firmy i jednotlivce, kteří přislíbí, že za každý kilometr, který naběhají účastníci štafety na Lánské Hučce, věnují na konto sbírky Postavme školu v Africe nějakou částku. Očekáváme, že kilometrů bude přibližně 300. Lánskou Hučku letos organizují šéfové Meloun (tel. 739 923 621, mail: kladiva.frantisek@seznam.cz) a Nikča Girčáková (tel. 739 970 888, N.Gircakova@seznam.cz), neváhejte je kontaktovat.

ZAPOJTE SE DO TÝMU HUČKY A PLESU máte chvilku času a chuť nebo rovnou nápad na to, jak přispět ke zdárnému průběhu našich velkých podzimních akcí pro veřejnost? Uvítáme vás otevřenou náručí. Ozvěte se šéfům přípravných týmů, budou rádi. Hučka/Škola v Africe – Meloun a Nikča Girčáková (kladiva.frantisek@seznam.cz, N.Gircakova@seznam.cz), Ples – Monča Švarcová (731 086 533, monika.svarcov@seznam.cz).

Za střediskovou radu vedoucí střediska - Jana Dvořáková (Božena)

Pokud vás tento mail jakkoli obtěžuje a nechcete dále informační maily skautského střediska dostávat, odpovězte na tento mail jediným slovem NE. Děkujeme za spolupráci.