č.4 březen 2014

Vážení a milí přátelé skautského střediska Litomyšl,

Jarní sluníčko lechtá naše neposedné duše a vzduch voní dálkami a přísliby nových dobrodružství. Do této jarní nálady vysíláme další informační, inspirační, děkovný i prosebný list. Stále přitom děkujeme všem rodičům za to, že nám s důvěrou svěřují své děti.

UKONČENÉ AKCE PODZIMU A ZIMY:

Děkujeme všem účastníkům, organizátorům i podporovatelům SKAUTSKÉHO PLESU NARUBY. V tuhle chvíli už začínáme přemýšlet od dalším ročníku a hledáme termín i hlavního organizátora. Krátkou reportáž o plese odvysílala také litomyšlská kabelovka, je ke zkouknutí tady.

V prosinci přivezli Ostříži do Litomyšle BETLÉMSKÉ SVĚTLO. Plamínek z velké dálky jste si mohli odnést domů z kostela, nebo si připálit svíčku na zámeckém návrší při štědrodenním koledování. Ukázalo se, že skauti umí připravit i skvělý svařák, 15 litrů zmizelo rychlostí blesku, příště přidáme.

Děkujeme rodičům i oddílovým a střediskovým úředníkům za to, že v pořádku a včas zpracovali REGISTRACI ČLENŮ PRO KALENDÁŘNÍ ROK 2014. Je nás 168, z toho 115 dětí do 18 let. Od loňského roku je nárůst o 8 členů. Potěšující se skutečnost, že všechny pozice na středisku, na které skautské řády vyžadují nějaký kurz nebo zkoušku, jsou obsazené plně kvalifikovanými vedoucími.

BRIGÁDA NA DISTRIBUCI TISKOVIN, která probíhala od října do února, byla dotažena do konce a vydělala nám několik desítek tisíc korun. Roznášeli dvě čísla informačního občasníku do Litomyšlských schránek, po celé republice od Ostravy po Kladno jsme při svých cestách rozváželi balíčky letáků s návody pro aktivní občany, po Pardubickém kraji jsme rozsívali brožury s prezentací zajímavých neziskovek v regionu. Byla to velmi výjimečná akce, jak svým rozsahem, tak výdělkem. Děkujeme za trpělivost zadavatelům (sdružení Generace 89), kteří se rozhodli dát vydělat raději nám než poště a trpělivě snášeli nedokonalosti naší práce. Děkujeme všem členům střediska, kteří roznášeli, rozváželi, organizovali. Děkujeme i rodičům, že porozuměli tomu, že občasné brigády neznamenají odklon od běžného programu družin a oddílů. Jsou pro nás prostředkem, jak ukázat dětem, že peníze neleží na ulici a nestačí jen natahovat ruku, ale rozhodně jsou výjimečné, určitě nechceme dělat z vašich dětí levné dětské dělníky.

Slibujeme, že zodpovědně a smysluplně využijeme všechny peníze, které nám podzimní akce pro veřejnost a brigáda vydělaly. Půjdou především na akce pro děti, vybavení kluboven, vzdělávání vedoucích a časem i na úplně novou klubovnu. Pro lepší představu o hospodaření střediska můžete navštívit naše webové stránky v sekci dokumenty střediskové rady.

ROČNÍ PLÁN STŘEDISKOVÝCH AKCÍ:

VALNÝ SNĚM JUNÁKA (27.-30.3.) je obrovská, jedinečná, velmi speciální akce. Na konci března přijede do Litomyšle na šest stovek skautů z celé republiky, aby zde tři dny a noci rokovali o směřování naší organizace v příštích třech letech a vytyčili si i vize do vzdálenější budoucnosti. Naši členové se sněmu budou účastnit jako dobrovolníci servisního týmu. Již bezmála rok řešíme, jak všechny naše hosty ubytovat, nakrmit, přepravovat, bavit, zaparkovat stovky aut, nabít stovky telefonů, umýt tisíce hrnečků, provést po městě desítky zájemců, nahrát hodiny rokování, spočítat ruce stovek hlasujících. Děkujeme všem dobrovolníkům za práci, děkujeme všem rodičům za pochopení, děkujeme všem obyvatelům města za trpělivost. Zvláště děkujeme za bábovky (viz dále). O sněmu jste mohli číst třeba v Lili, nebo si můžete přečíst tiskovou zprávu nebo část materiálů pro delegáty na skautské křižovatce.

ÚKLID ČERNÉ HORY (4.4.) ani letos nevynecháme. Jakoby se tam každý rok odpadky jen líhly.

ZÁVOD VLČAT A SVĚTLUŠEK (12.4.) okresní kolo letos pořádají Svitaváci, my vyšleme pět družin a budeme fandit ze všech sil, aby si to děti užily a když postoupí dál, bude to skvělé

PLETENÍ POMLÁZEK ( 13.4.) je komorní akce pořádaná oddílem Ostřížů ve spolupráci s farou.

KVĚTINOVÝ DEN (14.5.) je příležitostí získat peníze na konto Ligy proti rakovině.

LÁNSKÁ HUČKA a 5. SKAUTSKÝ PLES zatím čekají na své organizátory - nechcete se jich ujmout?

PODLITINA na podzim opět vyškolí nové zdravotníky zotavovacích akcí, je otevřená i neskautům

BETLÉMSKÉ SVĚTLO přivezeme, i kdybychom pro něj měli vyjet sněžným pluhem! :-)

AKTUÁLNÍ PROSBA A VÝZVA:

BÁBOVKU NA STŘECHU – jednou z našich milých povinností při Valném sněmu Junáka je také nakrmit v přestávkách dobrotami vyčerpané schůzující delegáty. Jako odměnu si za to můžeme nechat výdělek z občerstvení pro potřeby střediska. Při této příležitosti vás vyzýváme a prosíme – upečte bábovku (jakoukoli klasickou buchtu v bábovkové formě) a věnujte nám ji, za symbolický peníz ji v našem „baru“ prodáme a vyděláme si tak něco peněz na novou klubovnu – novou střechu nad hlavou. Bábovky bude přijímat šéf sekce občerstvení – Jindra Herynek – Opičkin ve čtvrtek 27.3. ve večerních hodinách a v pátek 28-3. celodenně, vždy v baru v zámeckém pivovaru. Abychom měli představu, kolik bábovek se chystá, dejte nám, prosím, do neděle 23.3. vědět, že plánujete péct. Můžete tak učinit odpovědí na tento mail, nebo telefonem Opičkinovi (602 662 405). Děkujeme!

Za střediskovou radu vedoucí střediska - Jana Dvořáková (Božena)

Pokud vás tento mail jakkoli obtěžuje a nechcete dále informační maily skautského střediska dostávat, odpovězte na tento mail jediným slovem NE. Děkujeme za spolupráci.