č.2 září 2013

Vážení a milí přátelé skautského střediska Litomyšl,

se začátkem nového skautského roku vítáme děti i všemožné pomocníky zpátky v klubovnách.

Začínáme poděkováním:

Děkujeme všem rádcům, vedoucím a dalším pomocníkům za práci, kterou odvedli v loňském skautském roce. Povedlo se nám se nám připravit 4 letní tábory, více než 40 víkendových akcí a více než 400 družinovek. Vedle toho jsme uspořádali náročný zdravotnický kurz, odvedli hromadu práce na opravách i obnově papírů Posekance, připravili veliké skautské závody. Zvláštní dík patří dětem, které nás ve Svojsíkově závodě reprezentují a přivezly cenné kovy i z kraje. Tento víkend držíme pěsti dívkám ze 3. oddílu v kole celostátním.

Děkujeme Evě Bíbísové Janů a panu Radku Kašparovi za cenné dary pro skautské závodníky.

Děkujeme paní Marcele Boštíkové za to, že nám nabídla příležitost vydělat si roznosem letáků nemalé peníze na naši činnost.

Děkujeme všem rodičům za to, že nám s důvěrou svěřují své děti.

Zahajujeme:

Všechny čtyři oddíly v těchto dnech zahajují běžný provoz družinovek i víkendovek. O rozpisu schůzek se dočtete více tady: Trojky, Devítky, Ostříži, Tři slunce. Oba dívčí oddíly a Ostříži přijímají nové členy do všech věkových kategorií. Pokud máte ve svém okolí někoho, komu by se mohlo u nás líbit, předejte mu kontakty na vedoucí oddílů.

Podzimní akce pro veřejnost:

Srdečně vás zveme na tradiční akce v novém provedení. Lánské hučky se chopil omlazený tým a chystá spoustu novinek, letos budeme běhat pro charitativní sbírku – pro Školu v Africe, na trať vyrážíme 11.-12.10., více v příloze tohoto mailu.

Pak vyměníme tenisky za lodičky a v pátek 22.11. vypukne v Lidovém domě Skautský ples, pro rezervace lístků můžete už teď přednostně kontaktovat Markétu Karlíkovou matet.karlikova@gmail.com, 725 578 518.

Vánoční atmosféru může i u vás doma rozzářit Betlémské světlo, přivezou ho Ostříži.

Střediskové projekty:

Letošní rok bude také ve znamení obměn vedení střediska i oddílů. Před odvážnými a čerstvými činovníky pak leží velké projekty, které se neobejdou bez zapojení celé řady dobrovolníků – třeba právě vás. V březnu proběhne v Litomyšli celostátní skautský sněm, na zámeckém návrší bude rokovat několik stovek skautů z celé republiky. I zde se budeme snažit shánět pomocné ruce, mozky a peníze na pořízení a rekonstrukci nové klubovny.

Aktuálně a akutně prosíme o pomoc a podporu s těmito výzvami:

Lánská hučka – hledá firmy nebo i jednotlivce, kteří budou ochotni věnovat za každý uběhnutý kilometr nějakou částku na konto sbírky Postavme školu v Africe, více o sbírce a hučce v příloze toho mailu.

Skautský ples – věnujte, prosím, hrst firemních tužek nebo zachovalou vázu po babičce do plesové tomboly, výtěžek plesu bude věnován na konto rekonstrukce nové klubovny, věci pošlete po dětech do klubovny.

Posekanec – doporučte poctivého zedníka nebo šikovného tatínka, který za levný peníz zvládne opravy omítek a obkladů na střediskové základně, podrobnosti sdělí David Zandler (724 210 318, zandler.david@seznam.cz). Před zimou také musíme doplnit zásoby palivového dřeva, nemáte známého někde na pile nebo neskáceli jste na zahradě strom a nevíte, co se dřevem?

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na potkávání a spolupráci v novém skautském roce 2013-2014.

Za střediskovou radu Jana Dvořáková (Božena)

Pokud vás tento mail jakkoli obtěžuje a nechcete dále informační maily skautského střediska dostávat, odpovězte na tento mail jediným slovem NE. Děkujeme za spolupráci.