č.1 duben 2013

Milí a vážení příznivci litomyšlských skautů,
do schránek vám právě přistál první informační mail našeho skautského střediska. Středisko zastřešuje činnost dvou dívčích a dvou chlapeckých oddílů, která jistě dobře znáte. Vedeni snahou být blíž rodičům skautských dětí, odrostlým členům oddílů i dalším našim fanouškům, zavádíme tuto formu šíření informací. Rádi bychom se s vámi touto cestou čas od času podělili o radosti ze šikovných dětí, z obětavých vedoucích, pochlubili se s tím, co se nám daří, upozornili vás na příležitosti, které nabízí skauting i mimo činnost oddílů, pozvali vás na naše akce, získali vás pro naše sny a pl&am p;am p;aa cute;ny, občas poprosili o pomoc nebo o odpovědi na otázky, které se při práci střediska vynořují. Tak dnes jsou to tyto informace:

AKUTNĚ A AKTUÁLNĚ

Prosíme o pomoc se ZAJIŠTĚNÍM CEN PRO VÍTĚZE A ÚČASTNÍKY okresního kola závodu sakutů a skutek, které letos pořádáme. Pokud nám můžete věnovat nebo někde domluvit cokoli, co udělá dětem radost, ozvěte se. Rádi bychom potěšili drobností všech cca 100 účastníků, sháníme proto drobnosti - sladkosti, propisky, samolepky, korálky, minihračky, ořezávátka, nafukovací balónky, ponožky, .... Pokud nám můžete pomoci, ozvěte se prosím Janě Dvořákové - Boženě (tel. 605 043 637, dvorakova_jana@centrum.cz)

SKAUTSKÉ WEBY
Pravděpodobně znáte webové stránky našich oddílů www.devitky.skauting.cz, www.trojky.skauting.cz, www.trislunce.skauting.cz a www.ostrizi.skauting.cz Najdete tam aktuální informace o akcích, o vedení oddíů, fotky z táborů apod. Možná jste už někdy navštívili také společný střediskový web www.litomysl.skauting.cz Tam se dočtete o společných akcích oddílů, o akcích pro veřejnost, větších projektech, výhodách pro skauty, o základně na Posekanci apod.

POSEKANEC
Střediskovou základnu nemusím nikomu dlouze představovat. Věděli jste, že na Posekanec můžete vyrazit i na víkend s přáteli nebo si ho půjčit třeba na rodinnou oslavu? Na střediskovém webu najdete podmínky půjčování (je to jednoduché -hlavně nic nezničit), ceník i okénko pro rezervace.

AKCE 2013
Vedle pravidlených družinovek, víkendových výprav a dalších setkání v režii oddílů, pořádáme také akce pro celé středisko. První velkou akcí tohoto kalendářního roku budou OKRESNÍ ZÁVODY SKAUTŮ A SKAUTEK, po pěti letech jsou opět v naší režii, na 20.dubna zveme do Strakova více než 80 dětí, které se utkají v disciplínách ověřujících, jak si umí poradit v situacích krizových, humorných, zapeklitých i každodenních.
Koncem dubna (v pátek 26.4.) vyrážíme opět ve spoupráci s městskými lesy UKLÍZET NA ČERNOU HORU.
V květnu můžete zase skauty potkat v ulicích Litomyšle k kasičkou, budou prodávat žluté kytičky a získávat tak peníze pro LIGU PROTI RAKOVINĚ.
No a na podzim si už můžete označit v kalendářích, že 22.11. startujeme plesovou sezónu 4. SKAUTSKÝM PLESEM.

Vedle toho všeho jsme začali také pracovat na přípravách CELOSTÁTNÍHO SKAUTSKÉHO SNĚMU, obří akce, která se uskuteční na jaře 2014 právě v Litomyšli

VÍTÁME DOBROVOLNÍKY

Sami vidíte, že zajímavé práce máme víc než dost a to jsem přitom vůbec nepsala o pravidelných schůzkácha výletech, které chystají pro své děti jednotlivé oddíly. Ty jsou přitom hlavním kmenem, na kterém si můžeme dovolit nechat vyrůstat tyto další větve a větvičky. Vítáme proto každého dospělého i skoro dospělého pomocníka. Pokud máte čas a chuť udělat něco užitečného, máme pro vás tyto tipy:

• pojďte pomoci ORGANIZAČNÍMU TÝMU ZÁVODŮ 20.4.2013, hodí se nám lidi na vaření čaje, pomoc rozhodčím i třeba "simulanti" pro stanoviště zdravovědy (šéfem závodu je Ota Bydžovský - otaby@seznam.cz)
  • hledáme "SEKRETÁŘKU" PRO VYŘIZOVÁNÍ REZERVACÍ POSEKANCE a komunikaci se zájemci o ubytování, je to v součtu cca 1 hodina týdně, potřebujete jen být k odsžení na mailu a telefonu, na telefonní účet vám můžeme přispět (ozvěte se odpovědí na tento mail)
  • uvítáme pomoc s PŘEDÁVÁNÍM POSEKANCE ubytovaným - ideální pro usedlíky z Budislavi, Proseče a okolí, podle připraveného protokolu předá většinou v pátek chatu a v neděli zase převezme, zkontroluje, že je vše ok a vybere peníze; nabízíme úhradu nákladů s cestou a telefonováním (ozvěte se odpovědí na tento mail)

Děkujeme všem přátelům litomyšlských skautů za podporu, kteoru nám projevují. Věříme, že vám tento mail přinesl nějaké zajímavé, nové nebo alepsoň užitečné inofrmace. Pokud Máte jakýkoli dotaz nebo přání, co byste si chtěli přečíst příště, neváhejte napsat zpátky. Pokud nechcete tyto informační maily dále dostávat, stačí odpovědět na tento mail jedním slovem NE a my si vás vyškrtneme z adresáře.

Přejeme pěkné dny konečně už prohřáté jarním sluníčkem

za střediskovou radu

Jana Dvořáková - Božena