Skautské středisko Litomyšl

AKTUALITY

07.12.2018

Farní a skautský ples

02.12.2018

Děkujeme Pardubickému kraji!

20.11.2018

Lánská hučka

12.09.2018

Lánská hučka

02.09.2018

Zahájení skautského roku

26.08.2018

A je po táborech

01.04.2018

Úklid černé hory v Litomyšli

16.01.2018

Farní a skautský benefiční ples

10.12.2017

Betlémské světlo

17.09.2017

Lánská hučka

AKTUALITY

  

07.12.2018 - Farní a skautský ples

Vážení a milí, 

rádi bychom Vás zase po roce pozvali na skautský a farní benefiční ples. Letos se uskuteční 1. února 2019 od 19:30 hodin v Kulturním domě Čistá. 

Výtěžek loňského plesu dosáhl hranici téměř 40 000 Kč. A proto stejně jako v roce loňském i letos se společně pokusíme podpořit školáky z Ugandy Agátku a Jozífka. 

Pozvěte tedy své známé a zavčas si rezervujte místo u stolu! Lístky bude možné rezervovat začátkem ledna. 

Více informací na: http://www.BENEFICNIPLES.cz

Na obrázku může být: 2 lidé, smějící se lidé, text

02.12.2018 - Děkujeme Pardubickému kraji!

Skautské středisko Liliový kruh Litomyšl děkuje Pardubickému kraji za poskytnutí finanční podpory v oblasti sportu a volnočasových aktivit. 
Skrze dotaci na projekt "Šikovné ruce v klubovně a v přírodě" jsme v našem středisku zvýšili rozmanitost aktivit. Díky zakoupenému nářadí a materiálu jsme mohli např. opravit podsadové stany a tábořit tak po dlouhé době na holé louce ve vlastních, naučit se spravit si kolo, ušít panenky pro UNICEF a podpořit tak dobrou věc, vytvořit kostýmy na tábory, naučit se nové výtvarné techniky, vyrobit užitečné věci do běžného života a podpořili manuální zručnost v našich oddílech. 

Děkujeme. 

20.11.2018 - Lánská hučka

V pátek 21. září se od čtyři hodin na Lánech začalo jako každý rok se štafetovým čtyřiadvacetihodinovým během. Běhalo se celých 24 hodin a nenechali jsme se odradit ani chvilkovým špatným počasím. Za zmínku stojí především výkon Máti Kováře a Rádi Fili, obou z oddílu Ostříži, Máťa naběhal neuvěřitelných 32 kilometrů. V sobotu se na poslední hodinu  kilometrová trať přeměnila na krátké sprinterské úseky, kde jsme se snažili nahnat, co se dalo. Nakonec jsme skončili s 225 kilometry. Všem, kteří podpořili tuto akci během nebo přiloženou rukou k dílu moc děkujeme! 

12.09.2018 - Lánská hučka

Začátek je v pátek 21. září na lánském hřišti v 16 hodin. V sobotu kolem jedné hodiny pak vystoupí skupina WxP. Hodinu před koncem akce se budou běhat sprinty. Po šestnácté hodině bude následovat slavnostní zakončení a vyhlášení vítězů. V průběhu celé akce bude možné se občerstvit v čajovně nebo si zahrát na hřišti. Budeme rádi, když přijde co nejvíce lidí, pozvěte tedy, prosím, i své kamarády a známé.

02.09.2018 - Zahájení skautského roku

Začal nám nový školní rok a s ním i rok skautský. V jednotlivých oddílech zahajujeme činnost následovně:

Ostříži:
zahajovací schůzka v pátek 7.9. od 16:00 na farní zahradě
s sebou: tužku, školní rozvrh a kroj (oddílové triko)
konec cca v 18:30 po mši svaté v kostele
Nové tváře jsou vítány! Vlčácké schůzky budou ve středu, čtvrtek a pátek asi od 16:30 do 18:00. 

Trojky:
Zahajovací oddílovou schůzku nemají, jednotlivé družiny se schází a domlouvají samostatně. 
Letos ale nabírají NOVÉ ČLENKY, a to hlavně ty nejmenší.
Schůzka s nováčky a jejich rodiči bude v pátek 7.9. v 16 hodin v klubovně Naděje.

Devítky:
První zahajovací oddílovou schůzku mají v pátek 7.9. od 17 hodin v klubovně Naděje, kde si domluví časy jednotlivých schůzek družin.

Tři slunce:
Zahajovací schůzku mají hned zkraje 3.9. v pondělí. Schůzky pak každou středu a pátek od 16 do 17:30 hodin. 

 

Těšíme se na další společný skautský rok! 

26.08.2018 - A je po táborech

Tábory jsou za námi.
A to hned rovnou 4. 
Tábory jednotlivých oddílů se konaly převážně v červencových měsících a celkem se jich zůčastnilo kolem sta dětí.
Díky všem vedoucím za přípravy i chod táborů.

A také díky vám, že nám svěřujete vaše děti i v létě a budeme se těšit na shledání v září. 

01.04.2018 - Úklid černé hory v Litomyšli

16.01.2018 - Farní a skautský benefiční ples

Zveme všechny na farní a skautský benefiční ples do Čisté! 

Více informací zde:

http://www.beneficniples.cz/

Fotka uživatele Benefiční ples.

10.12.2017 - Betlémské světlo

17.09.2017 - Lánská hučka

Zveme Vás na již tradiční třiadvacátý ročník štafetového běhu na 24 hodin a jeden kilometr. Opět s bohatým doprovodným programem!

Pátek 22.9.
- 16:00 - zahájení, vyběhnutí prvního běžce, zahájení prezence miniturnaje
- během večera - promítání filnu "Skauti bez lilie"
- až se setmí - zahájení noční trati
- krom toho si můžete přinést a na místě ugrilovat něco na zub a určitě dojde během večera i na nějaké to békání :-)

Sobota 23.9.
9:00 - ukončení prezence miniturnaje
15:00 - zahájení sprintů
16:00 - slavnostní ukončení, vyhlášení výsledků turnaje a nejlepších běžců.

Po celou dobu konání bude probíhat sportovní turnaj v Ringu (a Petanque). Krom toho bude možné využít hřiště, zapůjčit deskovky a další.

vše najdete na webu

 

16.05.2017 -

Základní kolo Svojsíkova závodu za námi

Také skauti a skautky z okresu Svitavy se zapojili do celorepublikového klání - skautské akce Svojsíkův závod. Změřili své síly a dovednosti s ostatními skauty z regionu a vítězná družstva postoupila do krajského kola. 8. dubna proběhlo na Posekanci základní kolo závodu, které bylo inspirováno II. odbojem.  

Jednou za dva roky závodí skauti a skautky ze všech krajů České republiky, aby porovnali své schopnosti, dovednosti a znalosti v široké škále disciplín.  Již od základní kol družiny plní celou řadu úkolů, které se promítají do konečného pořadí. Svojsíkův závod je určen pro skauty a skautky ve věku 11–16 let a je vyvrcholením tradiční postupové soutěže 4–8 členných skautských družin. Probíhá na třech úrovních – základní, krajské a celostátní.

Cílem Svojsíkova závodu však není jen změření sil zúčastněných družin, ale hlavně podpora jejich fungování, spolupráce, setkávání skautek a skautův regionu i v rámci republiky, obohacení oddílových programů a vedení k praktickému využití skautských dovedností.

Chlapecké družiny z Litomyšle získaly 3. a 6. místo z deseti přihlášených skupin, v dívčí kategorii Litomyšl vybojovala místo 1., dvě družiny se umístily na děleném 2. místě, další dívčí skupina získala 5. místo z devíti přihlášených skupin. V krajském kole, které se uskuteční 16. – 18. 6. 2017, nás tak budou reprezentovat čtyři družiny! Celý závod byl plný nadšení, zábavy, bojovnosti a my děkujeme všem zúčastněným. 

22.12.2016 - PF 2017

Krásné Vánoce a dobré vykročení do roku 2017 přejeme jménem skautského střediska Litomyšl všem jeho příznivcům. Děláme, co je v našich silách, abychom vaši důvěru nezklamali. Děkujeme, že nám pomáháte šířit vše dobré mezi děti i do jejich okolí. Přijměte pozvání na přípitek svařeným vínem u Betlémského světla na Štědrý den na Zámeckém návrší. 

Betlémské světlo se bude rozdávat od 14:00 v kryptě Piaristického chrámu. Taktéž půjdeme zanést Betlémské světlo a vánoční přání do domova důchodců a lidem, kteří si pro něj nemohou přijít. Pokud o někom takovém víte, napište prosím na michal@lit.cz. 

12.09.2016 - Lánská hučka

Zdravím všechny (nejen) skauty a příznivce běhání. Chtěl bych Vás jménem našeho střediska pozvat na již 22. ročník tradičního štafetového běhu na 24 hodin a 1 kilometr - na Lánskou Hučku. Ta se uskuteční v termínu 30.9.-1.10. od 16:00 do 16:00. na tradičním místě - na hřišti Na Lánech ( https://mapy.cz/s/10nfH)
 Letos se krom běhání můžete těšit také na bohatý doprovodný program - ať už sportovní vyžití na hřišti, nebo dvě cestovatelské přednášky, nasytit se pak můžete v naší kavárně.    

Za organizační tým,
František Kladiva - Meloun :-)

03.09.2016 - Nové děti do oddílů

V prvních týdnech měsíce září probíhají ve všech čtařech oddílech zahajovací schůzky. Pokud hcete i vy přihloásit své dítě do některého z nich, neváhejte kontaktovat vedoucí jednotlivých oddílů. odkazy na stránky obou dívčích i obou chlapeckých oddílů najdete na konci této stránky. 

03.09.2016 - Vítejte!

Vítejte na prahu nového skautského roku. Zahjujeme nové kolo družinových schůzek, výprav a setkávání a už si pomlau zamlouváme tábořiště na příští prázdniny. Všechny oddíly vítají nové členy. Středisková rada vítá pomocníky a podporovatele všeho věku i zkušeností. Ať je ten rok dobrý!

26.04.2015 - Voda z nebe pro Posekanec už prší!

Díky podpoře nadace Partnerství a Nestlé máme zase o něco krásnější a funkčnější Posekaneckou základnu. Nádrže na deš´tovou vodu už jsou v plném provozu a zachycují užitkovou vodu pro výpravy i tábory. k tomu přibyly informační cedule, které nabádají k šetření pitnou  vodou a přinášejí i další zajímavé poznatky. Velký dík patří všem, kteří se na realizaci projketu podíleli, zejména Janě Vejrychové za řízení prací na Posekanci, Otovi za vyúčtování a Qwýle za krásně provedené cedule. Zbývá si jen přát, aby letošní tábory nenechal svatý Petr na suchu.

19.08.2014 - Využijte naši novou klubovnu i vy

 a pomozte nám unést náklady na provoz prostor. Hledáte místo, kde budete učit děti angličtinu, cvičit paměť seniorů, ubytujete skupinu dětí, nebo oslavíte narozeniny vašich malých capartů? Ozvěte se, klubovna určitě nebude využitá 24h denně a 7 dní v týdnu. 

19.08.2014 - Stěhujeme se!

Zveme všechny děti do NOVÉ KLUBOVNY! Po letech opouštíme místnosti v Ropkově ulici u náměstí a v těchto dnech se pilně připravujeme na zahájení nového skautského roku v nových prostorech v objektu Naděje (adresa Matěje Kuděje 14, odkaz na mapu ). Těšíme se, že budeme mít víc místa pro schůzky všech družin i celých oddílů, zahradu s ohništěm, kuchyň na pečení vánočního cukroví, sprchu s teplou vodou, hřiště za oknem, zkrátka malý skautský ráj. Bude nás to stát víc peněz za provoz, víc zodpovědnosti za úklid a údržbu, delší cestu do středu města. Nicméně věříme, že to stojí za to a děkujeme Naději, že nás do svých prostor pozvala.

14.04.2014 - Reportáž z Valného sněmu Junáka

Reportáž o Valném sněmu Junáka v Litomyšli na litomyšlské kabelovce.

20.01.2014 - Středisková fotogalerie

V nové střediskové fotogalerii se můžete podívat na fotky ze střediskových akcí.
 
Posekanec
Oddíl dobré naděje
Ostříži
Devítky
Tři slunce
 
Redakční systém MaRS 2.0 ▪ regrafika © 2007 ▪ http://www.regrafika.cz